קורס מדריכי ספורט טיפולי

הקורס מיועד לבעלי תעודת מדריך בענפים השונים המבקשים לרכוש ידע ויכולת להדרכת אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. 
הקורס מקנה תעדות מדריך\ת ספורט טיפולי

 

מתי?

פתיחה 24.6.22
סיום 5.8.22

איפה?

תיכון תיכונט, תל אביב
(רח' שושנה פרסיץ 1)
ימק"א ירושלים רח' וושינגטון 4

כמה עולה?

4,290 ש״ח
(מתוכם 330 ש"ח דמי רישום)

מידע נוסף

 

קורס מדריך  ספורט  טיפולי מיועד לבעלי תעודת מדריך בענף ספורט כלשהו המעוניינים להרחיב את פעילות ההדרכה שלהם גם לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, ילדים, נוער ובוגרים. (תעודת הסמכה של מדריך ספורט  טיפולי תוענק רק למי שיש בידו תעודת מדריך תקפה בישראל.

בקורס ילמדו הסטודנטים גישות טיפוליות, אפיון של לקויות ויתרגלו את  התאמת תרגולות האימון מענף הספורט שלהם לאימון טיפולי המתבסס על הכוחות הבריאים של המתאמנים על מנת להיטיב את מצבם.

הסטודנטים יידרשו לעבור ממערך חשיבה של מדריך או מתאמן המתמקד בד"כ בשיפור טכניקה ו/או מיומנויות ספורטיביות, לחשיבה של מטפל המתמקד בצרכי המתאמן ובדרכים להיטיב את מצבו.

קיימת אפשרות הרחבה למטפל באומנויות לחימה (שכ"ל כולל דמי רישום 7,000 ש"ח)

שאלות נפוצות

כאן תוכלו למצוא תשובות לשאלות שלא חשבתם עליהן עדיין… או שכן? 🙂

כן, המכללה הינה מוסד מוכר להכשרה מקצועית על ידי מנהל הספורט. 

שיעור בזום מתקיים בשעה נתונה שבה גן המרצה וגם הסטודנטים נמצאים יחד בשיעור, הסטודנט יכול לשאול את המרצה שאלות והשיעור הינו אינטראקטיבי.

שיעור אונליין הוא מוקלט מראש וזמין לסטודנטים 24/7 בזמנם החופשי.

מדיניות ההנחות של המכללה מופיעה בתקנון, ניתן לקבל רק הנחה אחת, את הגבוהה ביותר.

יש קורסים ייחודיים בהם אין הנחות.

צרו איתנו קשר!

קורס מדריכי אומנויות לחימה באוריינטציה טיפולית

עולם אומנויות הלחימה הינו עולם מגוון, העוסקים והמתאמנים בו יודעים כי מעבר לתחרויות, האנדרנלין
והריגוש, יש באימון באומנויות הלחימה השונות אלמנט טיפולי עמוק אשר לא אחת יוצר אצל המתאמן יכולת התאמה של התנהגויות אלימות וקיצוניות למצבים חברתיים שונים, ריסון ואיפוק שאופיינים לעוסקים בעולם הלחימה ויכולת לבחור את התגובה הנכונה לכל סיטואציה כך שהשימוש באלימות יעשה רק תוך מחשבה ובחירה מחשבתית ולא בבעת כעס ריגעי. השימוש באומנויות הלחימה כאקט טיפולי מתאים לאוכלוסיות שונות ומגוונות החל מבעלי צרכים מיוחדים, דרך ילדים אלימים וחסרי שליטה ועד מבוגרים שאינם שולטים בכעסם ומחשבתם. קורס מדריכי אומנויות לחימה באוריינטציה טיפולית של מכללת ics המכללה הישראלית לספורט מיועד לבעלי תעודת מדריך בתחומי הספורט השונים אשר מעוניינים להרחיב את תחומי ההדרכה שלהם ולהתמחות בפן הטיפולי של עולם הספורט אשר נחשב לחשוב ומהותי לא פחות מתחרויות וכושר גופני. במסגרת הקורס כאמור, ילמדו הסטודנטים שלל גישות אימון טיפוליות באמצעות לחימה מוכוונת ומוגדרת, ינתנו דגשים באשר לאפשרויוות אפיון לקויות ובעיות התנהגות ודרכי ההתמודדות הנכונות עימן וכן ינתנו שלל פתרונות להתמודדות עם התנגדויות בקרב מתאמנים

להיות מאמן שהוא גם מטפל
במסגרת הקורס להכשרת מדריכי אומנויות לחימה באוריינטציה טיפולית יידרשו הסטודנטים לשנות את קו מחשבתם הטבעית שהונחלה בהם כמתאמנים ומאמנים ספורטיבים לקו חשיבה אשר מתמקד בעולמות הטיפול, השיפור והדחיפה קדימה של מטופלים וזאת על ידי הכרה ביכולותיו של המתאמן, חיזוק ייתרונותיו ויצירת הפנמה של סגוליותיו הייחודיות ובכך להיטיב את מצבו ולקדם את המטופל אל עבר שינוי אורחות חיים והתנהגויות שליליות. השימוש בעולם אומנויות הלחימה, על חוקיו, כלליו ועקרונותיו עשוי להשפיע בצורה חסרת תקדים במקרים של נטייה לאלימות פיזית או מילולית, חוסר שליטה ממשי בהתנהגות, חוסר יכולת לעמוד במסגרת חוקים, נטייה לאי עמידה במסגרות והתחייבויות ועוד

ללמוד מהטובים ביותר להיות המדריך הטוב ביותר
הקורס להכשרת מדריכי אומנויות לחימה באוריינטציה טיפולית מועבר על ידי מיטב המרצים אשר מגיעים מעולמות הספורט ואומנויות הלחימה במקביל למרצים אשר עוסקים בתחומי הפסיכולוגיה, טיפול התנהגותי ועוד. השילוב של מרצים משני עולמות התוכן יעניק לסטודנטים את ארגז הכלים המלא והיעיל ביותר לשלב את שני העולמות והפוך להיות מטפלים מקצועיים אשר ידעו לקחת מתאמן, בכל גיל ובכל מצב התנהגותי, ולעבור איתו תהליך עמוק ומקיף, של הגוף והנפש, בסופו יצא המתאמן חזק, בריא ומכוון הרבה יותר להבעה עצמית בצורה נכונה, יכולות השליטה יתעצמו ויתגברו, הערכיות וכללי ההתנהגות הנהוגים יהיו אלה שישלטו בו ולא הכעס וההרס העצמי. אם חיפשתם דרך להעמיק את יכולות האימון שלכם, אם חשבתם איך תוכלו באמת ובתמים להשפיע לעומק על כל המתאמנים שלכם ולשנות את חייהם לטובה, מקומכם איתנו בקורס מדריכי אומנויות לחימה באוריינטציה טיפולית.