קורס מדריכי כדוריד

הקורס מיועד למסיימי כיתה י' ומעלה בעלי וותק של 3 שנים בתחום.
הקורס מקנה תעדות מדריך\ת כדוריד מוכרת ע"י מנהל הספורט.

מתי?

יפורסם

איפה?

תיכון תיכונט, תל אביב
(שושנה פרסיץ 3)

כמה עולה?

יפורסם

מידע נוסף

 

קורס מדריכי כדוריד של המכללה הישראלית לספורט
מיועד לבנים ובנות בוגרי כיתה י' ומעלה  (ילידי שנת 2006 ואילך).
בקורס נלמדים לימודים עיוניים במדעי הרפואה, תורת האימון
ופסיכולוגיה ולימודים עיוניים ומעשיים בתחום הכדוריד.
לימודי המדעים מתקיימים בזום והחלק המעשי מתקיים בתל אביב
בימי ראשון ורביעי בין השעות 13:00-19:00
ובימי שישי בשעות 09:00-14:00

מנהל מקצועי:
אבי רש – מנהל מחלקת הנוער במכבי תל אביב כדוריד. בעל נסיון רב כספורטאי נבחרת ישראל.

קורס זה מוגדר כתכנית לימודים ייחודית ולכן למעט הנחת רישום מוקדם לא יינתנו בו הנחות נוספות מכל סיבה שהיא.

שאלות נפוצות

כאן תוכלו למצוא תשובות לשאלות שלא חשבתם עליהן עדיין… או שכן? 🙂

כן, המכללה הינה מוסד מוכר להכשרה מקצועית על ידי מנהל הספורט. 

שיעור בזום מתקיים בשעה נתונה שבה גן המרצה וגם הסטודנטים נמצאים יחד בשיעור, הסטודנט יכול לשאול את המרצה שאלות והשיעור הינו אינטראקטיבי.

שיעור אונליין הוא מוקלט מראש וזמין לסטודנטים 24/7 בזמנם החופשי.

מדיניות ההנחות של המכללה מופיעה בתקנון, ניתן לקבל רק הנחה אחת, את הגבוהה ביותר.

יש קורסים ייחודיים בהם אין הנחות.

קורס מדריכי כדוריד

משחק הכדוריד הוא ענף אולימפי קבוצתי, המשלב עבודת סיבולת לב ריאה, עבודה על שרירי הבטן, הגב והרגליים והכל תוך דגש רב על ראייה קבוצתית, שיתוף פעולה מלא בין כל חברי הקבוצה, תכנון המשחק קדימה ועוד שלל אלמנטים מהותיים אשר הופכים את המשחק לתהליך מדוייק של עבודה אישית וצוותית הדורשת ראיה רחבה ותרגול רב. משחק הכדוריד נחשב לאחר מקצועות הנפוצים והמובילים בישראל בהם לנבחרת הכדוריד של ישראל ייצוג  של כבוד בתחרויות שונות ברחבי בעולם כולו והיא נחשבת למובילה בתחום כולו ומתהדרת בשלל תאריכים ומדליות. תחום הכדוריד מתאים לקשת רחבה של גילאים, רמות כושר גופני שונות וקבוצות מסגנונות שונים השואפים להישגים ספורטיבים והנאה מקסימלית. הדרכה של קבוצת כדוריד הינה עבודה מגוונת המשלבת עבודת שיפור הכושר הגופני עם יכולות משחק גבוהות ורתימת הקבוצה כולה להשגת המטרה. על מדריך קבוצת הכדוריד לדעת להתאים את עצמו לקהלים השונים, לדעת להקנות הדרכה בסיסית בתחום הן לבעלי ידע ונסיון והן לשחקנים מתחילים לחלוטין, כמו כן על המאמן להכיר את הדקויות שונות שבמקצוע ההדרכה, הגישות השונות לרתימת השחקנים למחוייבות קבוצתית ועוד. קורס מדריכי כדוריד של מכללת ics המכללה הישראלית לספורט, מיועד למסיימי כיתה י' ומעלה בעלי וותק של 3 שנים בתחום הכדוריד ומקנה לבוגרי הקורס תעודת מדריך המוכרת על ידי מנהל הספורט ומאפשרת למדריך לקחת חלק אינטגרלי כמדריך כדוריד בכל מסגרת ספורטיבית רשמית שהיא.

מטרות קורס מדריכי כדוריד?
מטרתו העיקרית של קורס מדריכי חדר כושר הינה להכשיר מדריכים להוראת משחק הכדוריד לקבוצת גילאים מגוונות, החל מהידע הכללי שבמשחק על כל חוקיו וכללי השיפוט שלו, דרך טיפוח ושיפור של רמת שליטה במיומנות ובמשחק הקבוצתי ועד לשיפור הכושר הגופני האישי של כל אחד מהשחקנים. מלבד המטרה הרשמית כאמור של לימוד המשחק עצמו, עומדת בפני מדריך הכדוריד מטרה עיקרית נוספת והיא ליצור בקרב שחקניו תחושת מחוייבות אישית וערכית אשר בהתקיימה ירגישו השחקנים חיבור עמוק ואמיתי שירתום אותם להיות במלוא המרץ והרצון להצלחת הקבוצה. על מנת להגשים מטרות אלה במסגרת קורס מדריכי כדוריד של מכללת ics תלמדו שלל שעורים עיוניים מעניינים למדי הכוללים לימודי אנטומיה של הגוף, הכרת הפיזיולוגיה של המאמץ, מתודיקה של בניית אימון בהתאם למצבו ואופיו של השחקן, ניתוח מיומנויות השחקן למשחק הכדוריד, תורת המשחק ותורת האימון – וכמו כן תילמד לפירוט חוקת המשחק. בין השאר הלומדים יתנסו בעצמם בעמידה אל מול קבוצה, יתורגלו מיומנות הגשת הכדור וטכניקות הלימוד של הגשת הכדור, יוסברו הדרכים השונות לביצוע הכנה גופנית לילדים/ מבוגרים וכו. מלבד השיעורים העיוניים יתבצעו שעורים פרונטליים אשר ישלבו אימוני כוח, משחקי כדוריד פרקטים, הדמיות של העברת אימון ועוד. בנוסף לכל הידע בתחום הכדוריד יעבור כל אחד מהמאמנים לעתיד קורס בהגשת עזרה ראשונה מצילת חיים.

מהן אפשרויות התעסוקה השונות לבוגרי קורס מדריכי כדוריד?
הלומדים אשר סיימו בהצלחה את קורס המדריכים ועמדו בהצלחה בכל הדרישות, יזכו לקבל תעודת מדריך כדוריד, ובהתאם לחוק הספורט יוכלו להדריך ולאמן קבוצות מתאמני כדוריד באופן רשמי ומקצועי. כיום רבים מבוגרי הקורס להכשרת מאמני כדוריד של מכללת ics מאיישים את עמדות המפתח של נבחרות הכדוריד המקצועיות, חוגי הכדוריד לילדים במסגרות קהילתיות שונות, חוגים למבוגרים המעוניינים להנות ממשחק הכדוריד, הדרכה של קבוצות שחקנים מקצועיות המתחרות בליגות מובילות כנגד קבוצות שחקנים אחרות ועוד שלל אפשרויות הדרכה של משחק הכדוריד.

צרו איתנו קשר!