קורס מטפל באמנויות לחימה

מידע כללי

תחום הדרכת האומנויות לחימה בארץ מתקדם ומתפתח כל העת. אולם, ישנן אוכלוסיות רבות ומגוונות שמעוניינות באימון אך אין להן גישה אליו. מכללת ICS מציעה בזאת קורס שמעניק את השלב הבא בהתפתחות האישית והמקצועית.

קורס מטפלים באמנויות לחימה מיועד למדריכי אומנויות לחימה אשר מעוניינים להרחיב את פעילות ההדרכה שלהם גם לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, ילדים נוער ובוגרים.  ולאומני לחימה בעליי וותק של לפחות חמש  שנות אימון בעלי גישה טיפולית ורצון לתרום לאחרים. (תעודת הסמכה של מטפל באמנויות לחימה תוענק רק למי שיש בידו תעודת מדריך אמנויות לחימה תקפה בישראל).

בקורס ילמדו הסטודנטים על מגוון לקויות וכיצד להתאים להן תרגולות אימון משיטות לחימה שונות, לטיפול המתבסס על הכוחות הבריאים של המתאמנים במטרה להיטיב את מצבם.

הסטודנטים יידרשו לעבור ממערך חשיבה שלהם של מדריך או מתאמן המתמקד בד"כ בשיפור טכניקה ו/או מיומנויות קרב, לחשיבה של מטפל המתמקד בצרכי המתאמן.

תנאי קבלה

 • גיל 24
 • וותק של לפחות 5 שנות אימון באמנות לחימה
 • אוריינטציה טיפולית
 • בריאות תקינה

אופן הלימוד

הקורס מושתת על למידה עצמית הנעשית דרך קורסים מקוונים (אונליין). בסוף כל קורס מקוון מתקיים מפגש פרונטאלי המיועד לסכם את החומר הנלמד, להכיר את הסטודנטים ואת מגוון אומנויות הלחימה שהם מביאים, ולייצר מעגל חברתי/מקצועי  שישמש אותם בהמשך דרכם המקצועית. במהלך הלימודים נדרש מהסטודנטים לקרוא מאמרים (מיעוטם באנגלית), להגיש עבודות, לעבור מבחנים מקוונים ולהציג חומר מקצועי בכיתה ובאולם האימונים. בנוסף, נדרשים הסטודנטים לעבור התנסות (סטאז') מעשית בהיקף של  60 שעות שיתקיים במקום המאושר ע"י המנהל המקצועי של הקורס.

מבנה הקורס

169 שעות לימוד בהתאם למבנה הבא:

 

שם הקורס

 לימודי אונליין

 לימוד פרונטאלי

יסודות הטיפול ואתיקה

15

3

מבוא לטיפול באמנויות לחימה

 

3

סיווג וטיפול מונחה השתתפות בתאם לשיטת ICF

6

 

ADHDהפרעות קשב וריכוז 

15

3

ASDספקטרום האוטיזם

15

3

חרדה

15

3

דכאון

15

3

פרקטיקת הטיפול

 

10

התנסות (סטאז')

 

60

סה"כ

81

88

 תנאי הסמכה

 • השלמת כל החובות הלימודיים והמנהלתיים.
 • הצגת תעודת מדריך אמנויות לחימה תקפה בישראל
 • הצגת תעודת מגיש עזרה ראשונה תקפה, בהיקף של 28 שעות לימוד.

תעודת הסמכה

בוגרי הקורס יקבלו תעודת מטפל באמנויות לחימה מהמכללה הישראלית לספורט.

מנהל מקצועי – עידו לאופר

מטפל מוסמך לטיפול באומנויות לחימה משנת 2015. מטפל באומנויות לחימה משנת 2013 בילדים נוער ומבוגרים בעלי צרכים מיוחדים במוסדות שונים ובאופן פרטי. מתמחה בהתאמת תרגולות מעולם אומנויות הלחימה לשיפור מצבם של המטופלים, ועוסק כיום רבות בשימוש באומנויות לחימה למניעת הפגיעה מנפילות של קשישים. ממקימי האגודה הישראלית לטיפול באומנויות לחימה – ארגון התנדבותי שהוקם למען קידום המקצוע והמקצועיות של העוסקים בו. מתאמן עשרות שנים באומנויות לחימה: טאי צ'י, שינג אי, פאקווה, אגרוף קלאסי, אייקידו ומדיטציה מתוך הבנה שיש להוסיף כל העת כלים מויומניות לטיפול.
דירקטור בחברת המרכזים הקהילתיים הרצליה .
בעל תואר ראשון ושני בהנדסה מאוניברסיטאות בן-גוריון ות"א.

תאריך תחילת הלימודים:  יפורסם

תאריך סיום הלימודים: יפורסם

 

דמי טיפול ורישום: 90 ש"ח

שכר לימוד: 6,900 ש"ח

 • גיל 22
 • וותק של לפחות 5 שנות אימון באמנות לחימה
 • אוריינטציה טיפולית
 • אישור רפואי מרופא המשפחה המעיד על מצב בריאות תקין.